HECHT 6422 - motorový štípač

Kód: HECHT6422
39 990 Kč / ks 33 050 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Motorová štípačka dřeva. 4-taktní motor Briggs & Stratton XR950 s objemem 208 cm3. Max. tlak 22 t. Max. délka polena 63,5 cm. Hmotnost 225 kg. Horizontální i vertikální pozice. Integrovaná tažná oj.
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výhody
  •  Možnost práce v horizontální i vertikální poloze
  • Tlak 22 tun
  • Motorový pohon – nezávislost na elektřině 
  •  Zápřežná oj pro snadnou manipulaci
  • Jednoduchá obsluha dvojicí pák
 
HECHT 6422 je robustní hydraulický štípač dřeva poháněný značkovým motorem Briggs & Stratton XR950 o objemu 208 cm3. Umístěn je na podvozku s ojí pro zapojení na 50 mm kouli tažného zařízení. Díky tomu je možné jej připojit například za čtyřkolky, traktory a další vozidla vybavená vhodným tažným zařízením. Kola jsou osazena 16“ (4,8 x8) pneumatikami. Maximální rychlost je 75 km/h. Hmotnost je 225 kg. Štípač nemá osvědčení pro vlečení po veřejných pozemních komunikacích.
Maximální tlak hydraulického oleje dosahuje 25 Mpa, hydraulický válec vyvíjí štípací tlak 22 tun. To je více než dostatečná síla k rozštípnutí i těch nejodolnějších špalků. Maximální délka špalku je 635 mm. Štípač je pevně osazen 20 cm širokým štípacím klínem. Ten je možné volitelně osadit i křížovým štípacím klínem, který je součástí dodávky stroje. Cyklus pohybu klínu je 15 sekund.
Štípač je možné používat jak ve vodorovné i svislé poloze. Pro překlopení stačí uvolnit pojistku na podvozku a na čepech jej otočit do svislé polohy. Je však nutné zajistit, aby stál na rovné a pevné základně. Díky závěsu umístěnému blízko těžiště překlápění mezi oběma polohami snadno zvládne i průměrně fyzicky zdatná obsluha. Stroj je vybaven bezpečnostním ovládáním pomocí dvojice pák. Pro uvedení klínu do pohybu je nutné zatáhnout za obě páky současně. Tím je zabráněno tomu, aby nezkušená obsluha vložila nedopatřením ruku pod pohybující se klín.
Do nádrže hydraulického oleje, která je šikovně ukrytá v rámu podvozku se vejde 14,5 litru oleje.
Parametry
Maximální tlak
22 t
Motor
Briggs & Stratton XR950
Typ pohonu
Spalovací benzínový motor
Objem motoru
208 cm3
Hmotnost
225 kg
Maximální délka dřeva
635 mm

Doplňkové parametry

Kategorie: Vertikální štípačky na dřevo
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 225 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: