Připravte se s námi na zimu

Banner 2

Topná sezóna 2021 bude velice specifická, kvůli nárůstu cen za energie se spousta z nás uchyluje k osvědčeným topným způsobům. Mnoho z nás doma (opět) přivítalo jedinečná krbová kamna či stylový krb. Ať už používáte kamna nebo krb k vytápění celého objektu či jen rádi dotváříte zimní atmosféru za pomoci praskajícího dřeva, rozhodně by se Vám mohly hodit naše tipy.

 

Kde sehnat topivo?

Můžete si u nás zakoupit palivové dřevo, palivové brikety či třísky na podpal. Pro ty více dobrodružné doporučujeme pořízení vlastních špalků a jejich následné rozsekání. Není nad to, když se člověk umí postarat o teplo rodinného krbu a zahřát se něčím, co sám vytvořil. Pokud by Vám nechtěl oheň hořet, vždy můžete použít drobnou pomoc – např. PePo.

Na štípání polínek doporučujeme naše sekery Fiskars a zahřejete se rovnou dvakrát, jak při štípání dřeva, tak později u ohně. Tyto sekery mají optimální poměr hmotnosti čepele a délky topůrka, proto se lépe kontroluje směr a více energie můžete dát do samotného švihu než vyvažování nástroje v ruce.

Banner 1

 

Jak vybrat správnou štípací sekeru?

Na velikosti záleží! Neznamená to ovšem, že čím větší sekera, tím větší výkon. Vybrat správně velikost sekery není tak složité. Důležité je uchopit sekeru těsně pod čepelí a přiložit rovnoběžně k napnuté rozpažené ruce, pokud Vám sekera sahá přesně po začátek paže, znamená to, že je to ta pravá velikost. Pokud sekera přesahuje rameno, je lepší zvolit menší velikost.

Další z faktorů je zatěžkání ruky sekerou, tedy zda má sekera pro vás ideální váhu. Tuto zkoušku provedete následovně – svěste ruku podlé těla, sekeru držte na konci topůrka (čepelí k zemi), následně zvedněte čepel pouze pohybem zápěstí do polohy kolmé k tělu. Pokud se Vám podaří sekeru zvednout, znamená to, že její hmotnost je pro Vás ideální.

 

Co když ale sekera pro mě není to pravé ořechové?

Nevadí. Máme pro Vás jiné řešení. Můžete vyzkoušet např. náš elektrický štípač na dřevo. Štípač Vám ušetří námahu, mozoly a případnou bolest zad. Rozštípne velké špalky téměř bez námahy za pomoci tlaku až 8 tun. Postačí mu k tomu dokonce jen energie z běžné zásuvky 230V/50 Hz.

 

Tak co, jak letos budete topit vy?