Při nákupu v naší pobočce v Novém Městě na Moravě, Soškova 1550, se o dostupnosti zboží informujte na tel. čísle: 605 028 731 nebo dotaz zašlete na e-mail: nmesto@raj dreva.cz

Zateplovací lepidlo Polyx - 750ml

Kód: 023167
249 Kč –20 %
Zateplovací lepidlo Polyx - 750ml
249 Kč –20 % 199 Kč / ks 164 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Moderní, jednosložkové, nízkoexpanzní polyuretanové lepidlo určené pro velice efektivní lepení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Polyx zateplovací lepidlo 750ml

Moderní, jednosložkové, nízkoexpanzní polyuretanové lepidlo určené pro velice efektivní lepení.

Lepidlo určené pro velice efektivní lepení lehkých izolačních materiálů (především expandovaného polystyrenu EPS či dekorativních prvků z polystyrenu). Výborná přilnavost na beton, omítku, zdivo, polystyren, neměkčené PVC, …

Pracovní postup:

Plochy ohrožené znečištěním překryjeme. Na dózu našroubujeme aplikační pistoli s NBS závitem. Důkladně protřepeme (min. 30 krát). Aretačním šroubem nastavíme dávkování. Lepící pěnu nanášíme poobvodě lepené desky s odstupem 2 – 4 cm od okraje tak, aby připřiložení desky k podkladu nedošlo k vytlačení lepidla přes hranu, ale jen k jejímu okraji a asi 1 cm nad jejím povrchem (nikdy nepřikládáme pistoli přímo na podklad). Obvodový obrazec lepidla doplníme ostředový pruh ve směru nejdelší strany. (Nedoporučujeme nanášet lepidlo ve tvaru X nebo W – lepidlo se mine s hmoždinkovými spoji.) Doporučený průměr pruhu lepidla pro lepení tepelně-izolačních desek je 3 – 4 cm podle nerovnosti podkladu. U plně kotveného postupu musí lepidlo po přitlačení desky k podkladu pokrývat 20 % plochy,u doplňkového kotvení 40 % plochy. Desku s naneseným lepidlempřiložíme do dvou minut a ihned dotlačíme, srovnáme. V závislosti nateplotě vzduchu i podkladu lze rovinu povrchu desek upravovat asi do 20 minut od nalepení. K dalším technologickým pracím lze přistoupit již po 2 hodinách.

Upozornění:

Lepidlo není vhodné na podklady z polyetylénu, polypropylénu, teflonu, silikonu. Vytvrzené lepidlo není odolné UV záření. Doporučujeme postupně nanášet lepidlo na izolační desky a přikládat k podkladu. Při delším intervalu mezi nanesením lepidla a přiložením než 5 minut dochází k oschnutí povrchu a snížení přídržnosti.

Čištění:

Ruce omýt vodou s mýdlem a ošetřit reparačním krémem. Nevytvrzené lepidlo lze odstranit Čističem PUR pěny nebo Extrasilnými čistícími ubrousky. (Čistič PUR pěny nesmí přijít do kontaktus polystyrenem, který rozpouští.) Vytvrzené lepidlo lze odstranit pouze mechanicky.

Bezpečnost:

Výrobek je extrémně hořlavý, zdraví škodlivý při vdechování, dráždí oči, kůži a dýchací orgány. Může vyvolat senzibilizaci při vdechovánía styku s kůží. Nebezpečí vážného poškození zdraví při dlouhodobé expozici vdechováním. Uchovávejte mimo dosah dětí. Uchovávejte mimo dosah zdrojů zapálení – Zákaz kouření. Nevdechujte páry/aerosoly. Při zasažení očí okamžitě důkladně vypláchněte vodou a vyhledejte lékařskou pomoc. V případě nehody nebo necítíte-li se dobře, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc (je-li možno, ukažte označení výrobku na etiketě). Používejte pouze v dobře větraných prostorách. Používejte vhodné ochranné rukavice a ochranné brýle nebo obličejový štít. Zneškodněte materiál i jeho obal jako nebezpečný odpad.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepidla a montážní pěny
Záruka: 10 let
Hmotnost: 1 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
www.yashica-digital.czKomplexní online marketing