Při nákupu v naší pobočce v Novém Městě na Moravě, Soškova 1550, se o dostupnosti zboží informujte na tel. čísle: 605 028 731 nebo dotaz zašlete na e-mail: nmesto@raj-dreva.cz

Roundup Aktiv - 140ml

Kód: 114338
238 Kč –9 %
Roundup Aktiv - 140ml
238 Kč –9 % 215 Kč / ks 178 Kč bez DPH
Skladem (>10 ks)

Roundup® Aktiv je postřikový herbicidní přípravek

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis produktu Roundup Aktiv 140ml

Roundup® Aktiv je postřikový herbicidní přípravek ve formě rozpustného koncentrátu k hubení vytrvalých a jednoletých plevelů na orné půdě, v ovocných sadech, vinohradech, v okrasných kulturách, k likvidaci nežadoucí vegetace.

Charakteristika:

Totální herbicid

Účinná látka:
glyfosát 170 g/l
t.j. N-(fosfonomethyl)glycin

Působení:
Roundup® Aktiv je neselektivní listový herbicid se systemickým účinkem. Rostliny ho přijímají výhradně zelenými částmi a asimilačním prouděním je rozveden do celé rostliny včetně kořenového systému. Působením přípravku v kořenovém systému se docílí zničení podzemních i nadzemních částí zasažené rostliny. Vzhledem k tomu, že Roundup® Aktiv je na povrchu půdy okamžitě inaktivován a mikrobiálně odbouráván, neproniká půdou ke kořenům a nepůsobí na semena. Předpokladem úspěšného hubení vytrvalých hluboko zakořeněných plevelů je vytvoření dostatečné plochy listů v době postřiku, aby se zabezpečil co největší příjem účinné látky do rostlin. Nejúčinnější jsou ošetření prováděná v době nasazení poupat nebo po odkvětu, kdy jsou rostliny v plném růstu. Příznaky působení jsou postupné vadnutí, žloutnutí, zasychání a hnědnutí zasažených rostlin. Účinek se zrychluje vyšší intenzitou světla a vyšší relativní vlhkostí vzduchu. Déšť do 3 hodin po ošetření účinek snižuje. Všechny kultivační práce se mohou provádět až v době, kdy se projevily první příznaky účinku.

Přednosti:
Roundup® Aktiv je biologicky odbouratelný.
Děti nebo domácí zvířata se mohou opět vrátit na plochy, na kterých byl použit Roundup® Aktiv ihned jakmile zbytek přípravku na listové ploše uschne.
Doba použitelnosti při správném skladování je 9 let od data výroby.

Příprava aplikační kapaliny:
Odměřené množství přípravku vlijeme do nádrže aplikátoru naplněné do poloviny vodou a za stálého míchání doplníme na stanovený objem, nebo použijeme předmíchací zařízení, je-li jím aplikátor vybaven.

Dávkování:
> brambor, kukuřice, sója a jiné plodiny, cukrovka, slunečnice (plevele jednoleté) 40 - 60 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL 0 dní (před setím; max. 1x za vegetační sezónu)
> brambor, kukuřice, sója a jiné plodiny, cukrovka, slunečnice (plevele vytrvalé) 60 - 100 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL 0 dní (před setím; max. 1x za vegetační sezónu)
> nezemědělská půda (nežádoucí vegetace, nežádoucí dřeviny) 60 - 120 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL 0 dní (opakovaná aplikace max. 160 ml / 2 l vody / 100 m2)
> orná půda (plevele jednoleté) 40 - 60 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL 0 dní (po sklizni; max. 1x za vegetační sezónu)
> orná půda (plevele vytrvalé) 60 - 100 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL 0 dní (po sklizni; max. 1x za vegetační sezónu)
> réva vinná (plevele jednoleté, turanka kanadská) 40 - 60 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL 14 dní (opakovaná aplikace max. 160 ml / 2 l vody / 100 m2)
> réva vinná (pýr plazivý, pcháč, mléč) 60 - 100 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL 14 dní (pro zkrmování na zeleno; opakovaná aplikace max. 160 ml / 2 l vody / 100 m2)
> réva vinná (svlačec rolní) 120 - 160 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL 14 dní (pro zkrmování na zeleno; opakovaná aplikace max. 160 ml / 2 l vody / 100 m2)
> sady ovocné mimo broskvoň (pýr plazivý, pcháč, mléč) 60 - 100 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL 0 dní (opakovaná aplikace max. 160 ml / 2 l vody / 100 m2)
> trávník z různých druhů trav (obnova TTP) 60 - 120 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL 21 dní (pro zkrmování na zeleno; opakovaná aplikace max. 160 ml / 2 l vody / 100 m2)

Aplikační poznámky:
V případě opakovaného ošetření v ovocných sadech mimo broskvoň, révě vinné, trávnících z různých druhů trav, nezemědělské půdě nesmí maximální dávka přípravku překročit 160 ml / 2 l / 100 m2 v průběhu vegetačního období. Ošetřované rostliny mají být v plném růstu. Víceleté hluboko kořenící plevele nesmí být zakryty jinými pleveli. Při likvidaci starého trávníku používáme dávku odpovídající nejodolnějšímu druhu přítomného plevele. Aplikace přípravku se provádí běžnými zádovými nebo ručními postřikovači. Roundup® Aktiv je možno aplikovat i bodově pomocí ručních knotových aplikátorů popř. štětcem. Používá se roztok Roundup® Aktiv s vodou ředěný poměru 1:1. Tímto způsobem je možné hubit cíleně přerostlé plevele v záhonech, na skalkách, výsadbách i ohniska širokolistých plevelů v trávnících. Nátěrem řezných ploch odstraněných nežádoucích dřevin (nálety dřevin, staré ovocné stromy apod.) zabráníme jejich zmlazování. Ošetření je možné provádět celoročně s výjimkou mrazů a období silného toku mízy na jaře. Roundup® Aktiv lze použít k odstranění nežádoucí vegetace na hřištích, chodnících, parkovištích, hřbitovech, skladovacích plochách, dvorech a v areálech podniků a ostatních plochách.

Důležité:
Roundup® Aktiv neskladujeme v kovových nádržích ani nepoužíváme postřikovače s kovovými nádržemi s pozinkovaným vnitřkem či z lehkých kovů, případně bez vnitřní povrchové úpravy plastickými hmotami. Roundup® Aktiv může ve styku s kovem reagovat a vytvářet přitom lehce zápalný plyn. V blízkosti nádrže je proto zakázáno manipulovat s otevřeným ohněm.

Doporučení a možná rizika ve vztahu k životnímu prostředí:
Přípravek nevyžaduje klasifikaci z hlediska ochrany ptactva, vodních organizmů, suchozemských obratlovců, včel, necílových členovců kromě včel, půdních mikroorganismů, půdních makroorganismů.

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím přípravku

Doplňkové parametry

Kategorie: Herbicidy proti plevelům
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
www.yashica-digital.czKomplexní online marketing