Z důvodu vytíženosti může dojít ke zpomalení vyřízení vašich objednávek.

Terasová prkna

Modřín sibiřský
Dřevo sibiřského modřínu na terasy vyniká krásou mnoha drobných, avšak dobře zarostlých suků. Letokruhy jsou u sibiřského modřínu daleko hustší než například u borovice, proto na nás textura modřínového dřeva může působit živěji. Modřínové dřevo má tendenci bez povrchové úpravy šednou a právě pro tuto svojí přirozenou vlastnost je z oblibou používáno v surovém stavu bez nátěru. Ten z vás kdo preferuje čistotu barvy dřeva a zachování barvy dřeva může šednutí částečně předejít použitím vhodného nátěru z řady Osmo Color, doporučujeme však toto terasové dřevo nechat vzhledem k obsahu pryskyřice v přírodním stavu. Dřevo sibiřského modřínu se díky svému podílu pryskyřice vyznačuje svou vysokou hustotou, mechanickou i biologickou odolností, což směřuje k závěru, že je velmi odolné proti poškození hnilobou a hmyzem, nicméně i tato dřevina přes všechny svoje klady má sklon k tvorbě podélných trhlin. Pozor na kontakt s kovy, používejte vždy pro uchycení nerezové vruty, jinak může dojít k výraznému zbarvení dřeva, které jen těžko odstraníte. 
  modrin_sib
Terasa-sibiřský-modřín

 

modrin_ev

 
 
Modřín evropský
Obvykle se rozlišuje asi 11 druhů modřínu, z toho 2 z Evropy, v ČR roste jen 1 druh (Larix decidua) neboli modřín evropský.  Modřín snáší drsné klima, má však zvýšené nároky na úživnost půdy a její čerstvou vlhkost. Může dosáhnout výšky až 60 m a věku 800 let. Modřín je rozšířen ve střední Evropě - především v Alpách, u nás - Jesenické podhůří. 
Modřínové dřevo je pevné, pružné a poměrně lehké. Má velkou trvanlivost ve vodě - v minulosti bylo používáno na vodní stavby, proto má všechny předpoklady pro venkovní použití.
 

Nejprodávanější

77
13801771380
Značky

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.