Terasová prkna

Nejprodávanější

podkladovy hranol sibirsky modrin 45x70 mm delka 3,6m 123(1)
285 Kč –19 %
Původně: 285 Kč  (–19 %)
231 Kč / balení
1 položek celkem
podkladovy hranol sibirsky modrin 45x70 mm delka 3,6m 123(1)
285 Kč –19 %
231 Kč / balení

Ideálně se hodí pro terasy modřínového dřeva...

Kód: 52754
Modřín sibiřský
Dřevo sibiřského modřínu na terasy vyniká krásou mnoha drobných, avšak dobře zarostlých suků. Letokruhy jsou u sibiřského modřínu daleko hustší než například u borovice, proto na nás textura modřínového dřeva může působit živěji. Modřínové dřevo má tendenci bez povrchové úpravy šednou a právě pro tuto svojí přirozenou vlastnost je z oblibou používáno v surovém stavu bez nátěru. Ten z vás kdo preferuje čistotu barvy dřeva a zachování barvy dřeva může šednutí částečně předejít použitím vhodného nátěru z řady Osmo Color, doporučujeme však toto terasové dřevo nechat vzhledem k obsahu pryskyřice v přírodním stavu. Dřevo sibiřského modřínu se díky svému podílu pryskyřice vyznačuje svou vysokou hustotou, mechanickou i biologickou odolností, což směřuje k závěru, že je velmi odolné proti poškození hnilobou a hmyzem, nicméně i tato dřevina přes všechny svoje klady má sklon k tvorbě podélných trhlin. Pozor na kontakt s kovy, používejte vždy pro uchycení nerezové vruty, jinak může dojít k výraznému zbarvení dřeva, které jen těžko odstraníte. 
  modrin_sib
Terasa-sibiřský-modřín

 

modrin_ev

 
 
Modřín evropský
Obvykle se rozlišuje asi 11 druhů modřínu, z toho 2 z Evropy, v ČR roste jen 1 druh (Larix decidua) neboli modřín evropský.  Modřín snáší drsné klima, má však zvýšené nároky na úživnost půdy a její čerstvou vlhkost. Může dosáhnout výšky až 60 m a věku 800 let. Modřín je rozšířen ve střední Evropě - především v Alpách, u nás - Jesenické podhůří. 
Modřínové dřevo je pevné, pružné a poměrně lehké. Má velkou trvanlivost ve vodě - v minulosti bylo používáno na vodní stavby, proto má všechny předpoklady pro venkovní použití.
www.yashica-digital.czKomplexní online marketing

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení