Při nákupu v naší pobočce v Novém Městě na Moravě, Soškova 1550, se o dostupnosti zboží informujte na tel. čísle: 605 028 731 nebo dotaz zašlete na e-mail: nmesto@raj-dreva.cz

Terasová prkna

Nejprodávanější

Indický teak
119 Kč –20 %
Původně: 119 Kč  (–20 %)
95 Kč
1 položek celkem

Cena

9596
19596

Značky

Položek k zobrazení: 1
Indický teak
119 Kč –20 %
95 Kč / ks

WPC dlaždice G21 Samoa v barvě Indický...

Kód: 114736
Modřín sibiřský
Dřevo sibiřského modřínu na terasy vyniká krásou mnoha drobných, avšak dobře zarostlých suků. Letokruhy jsou u sibiřského modřínu daleko hustší než například u borovice, proto na nás textura modřínového dřeva může působit živěji. Modřínové dřevo má tendenci bez povrchové úpravy šednou a právě pro tuto svojí přirozenou vlastnost je z oblibou používáno v surovém stavu bez nátěru. Ten z vás kdo preferuje čistotu barvy dřeva a zachování barvy dřeva může šednutí částečně předejít použitím vhodného nátěru z řady Osmo Color, doporučujeme však toto terasové dřevo nechat vzhledem k obsahu pryskyřice v přírodním stavu. Dřevo sibiřského modřínu se díky svému podílu pryskyřice vyznačuje svou vysokou hustotou, mechanickou i biologickou odolností, což směřuje k závěru, že je velmi odolné proti poškození hnilobou a hmyzem, nicméně i tato dřevina přes všechny svoje klady má sklon k tvorbě podélných trhlin. Pozor na kontakt s kovy, používejte vždy pro uchycení nerezové vruty, jinak může dojít k výraznému zbarvení dřeva, které jen těžko odstraníte. 
  modrin_sib
Terasa-sibiřský-modřín

 

modrin_ev

 
 
Modřín evropský
Obvykle se rozlišuje asi 11 druhů modřínu, z toho 2 z Evropy, v ČR roste jen 1 druh (Larix decidua) neboli modřín evropský.  Modřín snáší drsné klima, má však zvýšené nároky na úživnost půdy a její čerstvou vlhkost. Může dosáhnout výšky až 60 m a věku 800 let. Modřín je rozšířen ve střední Evropě - především v Alpách, u nás - Jesenické podhůří. 
Modřínové dřevo je pevné, pružné a poměrně lehké. Má velkou trvanlivost ve vodě - v minulosti bylo používáno na vodní stavby, proto má všechny předpoklady pro venkovní použití.
www.yashica-digital.czKomplexní online marketing