Při nákupu v naší pobočce v Novém Městě na Moravě, Soškova 1550, se o dostupnosti zboží informujte na tel. čísle: 605 028 731 nebo dotaz zašlete na e-mail: nmesto@raj-dreva.cz

Třída otěru a zátěže

Laminátové plovoucí podlahy - třída otěru
Třída obrusu u jednotlivých podlah nám říká, jak je laminátová plovoucí podlaha odolná proti oděru a obrusu, jaká je odolnost povrchové vrstvy k "ochození".
AC hodnocení laminátových podlah je založené na standardech výrobců. Toto hodnocení zahrnuje různé kvalitativní testy (odolnost proti oděru a obrusu). Hodnoty AC jsou seřazeny pomocí číselné stupnice od 1 až 6. AC1 je nejnižší hodnocení a takto označená podlaha by měla být používána v málo zatěžovaných prostorech. Většina laminátových plovoucích podlah má hodnocení AC3 nebo AC4. Tyto podlahy jsou ideální a plně dostačující pro běžný provoz domácnosti. Nejlepší podlahy prémiových značek mívají dokonce označení AC6.
Odolnost vůči oděru a obrusu
AC1 - Nízké zatížení
Takto označená podlaha je vhodná do méně využívaných místností a prostor např. na záchod, do ložnice
AC2 - Střední zatížení
Laminátová plovoucí podlaha je vhodná do místností jako např. obývací pokoj, jídelna.
AC3 - Silné zatížení
Plovoucí podlaha AC3 je vhodná do všech místností v bytě, do místností s vysokou frekvencí pohybu a pro komerční prostory s malou frekvencí provozu, např. malé kanceláře, hotelové pokoje.
AC4 - Velmi silné zatížení
Podlaha je vhodná do všech místností v domě či bytě, je doporučována i pokud máte doma větší domácí zvíře. Zároveň je vhodná pro využití do komerčních prostor s vyšším zatížením, např. kavárny, kanceláře, obchody.
AC5 - Extrémní zatížení
Laminátová plovoucí podlaha je vhodná do všech místností včetně komerčních s vysokou frekvencí provozu, např. úřady, recepce hotelu.

 

Laminátové plovoucí podlahy - užitná třída, třída zátěže
Užitná třída nebo také třída zátěže nám říká, pro jakou zátěž jsou konkrétní laminátové plovoucí podlahy konstruovány. Zátěžová třídy se dělí do dvou skupin: na podlahy pro bytové použití a podlahy pro komerční použití. Pro domácí použití jsou vhodné třídy 21, 22, 23. V komerčních prostorách se používají laminátové podlahy tříd 31, 32, 33.
Jak se rozdělují laminátové plovoucí podlahy do jednotlivých zátěžových tříd?
Každá z laminátových podlah, která je zařazována do jedné z tříd, musí splnit všechny požadavky, které jsou na tuto třídu kladené. Posuzuje se v sedmi zkouškách. Čím vyšší užitná třída, tím vyšší nároky.
Posuzuje se:
  • odolnost proti oděru - odolnost povrchové vrstvy k "prochození" (AC1-AC5)
  • odolnost proti nárazu - odolnost krytiny k pádu tupého předmětu (IC1-IC3)
  • odolnost proti skvrnám
  • odolnost proti cigaretovému žáru
  • vliv nohou nábytku
  • vliv nábytkových koleček
  • tloušťkové bobtnání - stabilita ve vlhkém prostředí
Třída zátěže 21
Podlaha je vhodná do prostor, které jsou používány málo nebo jen občas, např. ložnice.
Třída zátěže 22
Laminátová podlahy této užitné třídy je vhodná do takových prostor v bytě, které jsou trvale a každodenně používány, např: obývací pokoj, chodba, jídelna.
Třída zátěže 23
Tuto podlahu můžeme použít do obytných prostor s intenzivním používáním. Po podlaze můžeme krátce přecházet v botách. Není však přizpůsobena na trvalé chození bez přezutí. Nohy nábytku, který je umístěn na této laminátové podlaze, je třeba podložit filcovou podložkou, kovová kolečka je vhodné nahradit umělými. Nebude tak docházet k poškození podlahy. Užitná třída 23 je vhodná do všech obytných místností v domě např. na schodiště, do kuchyně, vstupní chodby, dětského pokoje.
Třída zátěže 31
Laminátová podlaha této užitné třídy je vhodná pro využití ve veřejných objektech s malým nebo občasným používáním. Je možné po ní krátkodobě přecházet v botách, na trvalé chození bez přezutí však není vhodná. Nohy nábytku, který je umístěn na této podlaze, je doporučováno podložit filcovou podložkou a kovová kolečka nahradit za umělá. Minimalizuje se tak poškození podlahy nábytkem. Zátěžová třída 31 je vhodná např. do hotelových pokojů, konferenčních místností, malých kancelářských prostor.
Třída zátěže 32
Podlaha je vhodná do veřejných objektů s každodenním běžným používáním. Je vhodná na trvalé chození bez přezutí. Nohy nábytku či nábytková kolečka tuto podlahu nepoškodí. Laminátová podlaha užitné třídy 32 je vhodná např. do jeslí, kanceláří, hotelových hal, čekáren.
Třída zátěže 33
Laminátová plovoucí podlaha užitné třídy 33 je velmi odolná. Využívá se v prostorách veřejných objektů s každodenním intenzivním používáním. Žádný nábytek, jeho nohy či kolečka podlahu nepoškodí. Podlaha je vhodná do velkoplošných kanceláří, obchodních domů, víceúčelových hal, školních tříd, chodeb.
www.yashica-digital.czKomplexní online marketing